Jdi na obsah Jdi na menu
 


Labutě - postrach milovníka plavání

9. 8. 2008

ObrazekProtože se počasí umoudřilo a místo tropických veder nás přivítal příjemně slunečný den, rozhodli jsme se navštívit zase jednou Maxovu rodnou chovatelskou stanici. Čeká tam na nás šest roztomilých štěňat v nejlepším věku a kromě mazlení s nimi si uděláme výlet k rybníku.
Po našem příjezdu měla štěňátka právě siestu a tak jsme se rozhodli vyrazit na vycházku hned.
Obrazek
Rybník byl rozlehlý a krásně čistý. Vodní plochu obývala rodinka labutí s odrostlými mládežníky. Byly nádherné a ochotně pózovaly při focení. Maxovi se taky líbily, pobíhal nadšeně po břehu a zdravil je štěkotem. Labutí otec měl ale na jeho nadšení svůj názor, varovně syčel a bylo na něm vidět, že by neváhal Maxe při obraně své rodiny rozcupovat.
Obrazek


Raději jsme pokračovali v cestě kolem rybníka k místu, kde jsme chtěli dopřát psům koupel a labutě nechali daleko za sebou.

Max nezklamal a sotva jsme se dostali k místu, kde mohl pohodlně do vody, vrhl se do vln načeřených větrem. Byl ve svém živlu, plaval tam a zpět a odmítal jít z vody.

Obrazek

Najednou jsem si všimla, že se k nám z dálky blíží nevítaná návštěva. Labutě byly nejspíš zvyklé, že je lidé krmí a když nás slyšely u břehu, vydaly se opět k nám. To byl ale problém, protože Max se chtěl za každou cenu koupat a labutě mu to chtěly zatrhnout. Situace se začínala hrotit, nedokázala jsem syčící ptáky odehnat.Nakonec jsme to vzdali a vydali se zpět.

Obrazek

Po cestě byl ještě jeden menší rybníček zarostlý řasami, měla jsem strach, aby se do nich Max nezamotal, ale nakonec jsem ho nechala a on se čvachtal a vítězoslavně štěkal, snad aby ho ty labutě slyšely.
Po návratu už byla štěňata vzhůru a vítala nás i se zbytkem smečky na zahradě, kde potom všichni svorně lítali jako komety.

Obrazek


Podařilo se mi ulovit nejmenší fenečku z vrhu a mohla jsem uskutečnit i to mazlení.Obrazek
Max mi celou dobu ležel pod křesílkem a hlídal, aby náhodou nedošlo k omylu a neodvezla jsem si domů někoho jiného.
ObrazekA přišel čas jet domů. Poslední pohled na krásnou zahrádku - takovou bychom taky chtěli - a příjemně unavení jsme se rozloučili.Video malého plavce  ZDE
 

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek